Mathey – Tissot značka prestížnych Švajčiarskych hodiniek vznikla v r. 1886. Jej zakladateľom bol Edmond Mathey-Tissot.
Mathey-Tissot vyrába a predáva hodinky s vlastným mechanickým, tak ako aj s automatickým a quartz mechanizmom. Logo firmy je podobné symbolu britskej Kampane za nukleárne odzbrojenie otočené o 180°, s názvom Mathey-Tissot nad slovami „since 1886“.

Meno Mathey-Tissot je registrované Svetovou organizáciou duševného vlastníctva ( World Intellectual Property Organization), pod názvom firmy E. Mathey-Tissot & Co SA, na Boulevard de Pérolle, Fribourg, Switzerland.
Mathey-Tissot nie je žiadnym spôsobom prepojený so značkou hodiniek TISSOT.

Edmond Mathey-Tissot  začal výrobu hodiniek v roku 1886  v malebnej dedine Les Ponts-de-Martel v kantóne Neuchâtel vo Švajčiarsku.

Začal tým, že sa špecializoval na vreckové hodinky so zvonkohrou. Tie po stlačení gombíka na hodinkách, súhrou tónov typických pre hodiny, štvrťhodiny a minúty, oznámili hudbou majiteľovi, koľko je hodín.

Po čase sa firma začala špecializovať  na chronografy, s ktorými vyhrali množstvo cien.

V roku 1914 sa Mathey-Tissot zúčastnil na súťaži v Anglicku v Kew Observatory zastúpený šiestimi chronometrami – Observatory Chronometers, schopnými dvojitého sekundového stopovania, (split-second timing), pričom všetkých šesť bolo hodnotených ako „trieda A“ s poznámkou „mimoriadne dobrá“.

V tom istom roku získala firma cenu Grand Prix na Švajčiarskej národnej výstave.
Počas prvej svetovej vojny spoločnosť dodávala Zboru inžinierov armády Spojených štátov amerických vo veľkom množstve veľmi presne chronografy. Generál Pershing, ktorý velil Americkým expedičným silám, vyberal hodinky Mathey-Tissot na odmeňovanie členov jeho posádky.

Mathey-Tissot zlaté vreckové hodinky so zvonkohrou, r. 1909

Mathey-Tissot, vreckové hodinky s chronografom

V roku 1899, vypuknutie Druhej Boerovej vojny viedlo k takému rozšíreniu dopytu po hodinách Mathey-Tissot, že boli nútení postaviť novú továreň.

Medzi obdržanými objednávkami bola jedna od škótskeho šľachtica, ktorý si objednal 2500 hodín. Rozhodol sa, že každý  muž v synovom pluku musí mať hodinky so zvonkohrou: zlaté pre dôstojníkov, strieborné pre ostatných.

V rokoch 1969 a 1970, Elvis Presley objednal a kúpil niekoľko sérií Mathey-Tissot hodiniek , aby ich mohol darovať rodine, priateľom a personálu. Dôvodom bolo identifikovať nositeľov hodiniek, ktorí takto mali privilégium zúčastňovať sa Presleyho koncertov a turné.

Kvôli tomu bol obvod hodiniek dekorovaný menom ELVIS PRESLEY a štyrmi hviezdičkami. Elvis Presley watch by Mathey-Tissot, 1969

Mathey-Tissot, letecké hodinky s chronografom r. 1950

Žiadne produkty v košíku